,,Deti s autizmom ťa neignorujú, oni jednoducho čakajú, kým nevstúpiš do ich sveta.“

Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme sme si pripomenuli, akí výnimoční a jedineční sú naši žiaci, spolužiaci a kamaráti s autizmom. Aby sme im vyjadrili úctu a spolupatričnosť, všetci sme sa v tento deň obliekli do modrého, čím sme našu školu ,,rozsvietili na modro.“ Modrá symbolizuje komunikáciu a porozumenie. V jednotlivých triedach deti a žiaci spolu s pani učiteľkami vytvorili krásne práce, v ktorých použili ,,farebný puzzlík“, ako symbol autizmu. Zapojením sa do tejto výzvy a oslavou tohto výnimočného dňa sme našim kamarátom chceli ukázať, ako nám na nich záleží a akí sú pre nás dôležití. Vďaka nim máme šancu vidieť svet inými očami.

                                                           Mgr. Dominika Papšová, Mária Červeňanová