TitulkaVďaka finančnej podpore OZ Dotyky svetla a dobrosrdečnosti pána riaditeľa Leonarda Hölblinga sa naše deti zúčastnili jedinečného a nezabudnuteľného tábora v Penzióne Štefánik v krásnom prostredí Súľovských skál. Náš tábor slúžil na rozvoj osobnosti detí, na podporu ich zručností, schopností a fantázie. Počas týždňa (nedeľa  - štvrtok) si deti so svojimi učiteľkami užili množstvo zábavy, maľovali tričká, vyrábali prívesky, vytvorili si zápisníky na uchovanie táborových zážitkov, spolu pracovali na princípoch tvorivej hry, okúsili dosky, ktoré znamenajú iný svet, objavili mnohé pre nich nové atrakcie v malebnej dedinke Súľov, vyrobili si množstvo pekných vecičiek a v neposlednom rade odchádzali domov s množstvom zážitkov a nových skúseností. Počas pobytu sme si vyskúšali nenáročnú turistiku, kde sme spoznávali liečivé rastlinky, lesné zvieratá, vtáky a drobný hmyz. Deti sa učili ako sa treba správať v prírode, ako ju treba chrániť a vážiť si všetko, čo nám sama príroda ponúka. Taktiež zažili opekačku, pre deti neopísateľný zážitok pri návšteve družstva Súľov, kde si odskúšali dojenie ovečiek. Deti zažili aj večer, kedy pomocou astronomického teleskopu pozorovali nočnú oblohu, mesiac a hviezdy. Veľkým prekvapením bolo nielen pre deti, ale aj pre pani učiteľky, keď prišla nečakaná návšteva - naša pani riaditeľka s veľkým sladkým prekvapením, ktoré nám priniesla. Bola to ovocná torta plná slov vďaky od mamičky dieťaťa, ktoré sa zúčastnilo nášho skvelého tábora. Po absolvovaní tábora môžeme zhodnotiť tento vzácny čas, že bol to čas, kedy viaceré deti prekonali samé seba, pretože po prvý krát boli odlúčené od svojich blízkych, od svojich mám a ockov. Deti nás presvedčili, že spolu sme to zvládli, spolu sme sa veľa naučili a spolu sa tešíme na možné stretnutie o rok.

Mgr. Paulína Hujová, Mgr. Jana Kačincová

uf ukoncenieHorúce letné lúče nás sprevádzali aj posledným školským dňom pred vytúženými prázdninami.

Tohtoročný záver školského roka bol predsa len niečím výnimočný. Po dvoch rokoch sme sa celá škola online spojili s družobnou školou z Weissenburgu. Krátky program sme si pripravili nielen my, ale aj naši kamaráti z Nemecka. Bolo to veľmi krásne a dojímavé. Slová vďaky, spomienok a nezabudnuteľných chvíľ zneli z úst riaditeľky Mgr. Anny Ďurajkovej, ktoré smerovali nielen všetkým žiakom, pedagógom, ale aj riaditeľovi, ktorý sa s nami lúčil a po dlhých rokoch končil vo funkcii riaditeľa školy. Veríme, že najbližšie stretnutie s našimi dlhoročnými kamarátmi už bude osobné a naše zážitky budú hmatateľné.

Rozlúčka so školským rokom 2021/2022 sa konala na školskom dvore, ktorý sa zaplnil žiakmi a ich rodičmi. Riaditeľka školy Mgr. Anna Ďurajková s potešením ocenila a odmenila tých najlepších za výborný prospech, správanie a reprezentáciu školy. Sme na vás všetci nesmierne hrdí. Svojim prístupom a usilovnosťou obohacujete celú školu. Školské lavice opúšťajú aj naši deviataci. Prajeme im veľa šťastia, úspechov, nech sa im v živote darí. V závere sa poďakovala všetkým žiakom, zamestnancom, rodičom za ich snaženie, láskavý prístup, obetavosť, za to, že vytvárajú školu, ktorá je krajším miestom na zemi, kde sa po prázdninách oplatí vrátiť. Všetkým zaželala krásny prázdninový čas, veľa slnka, oddychu, množstvo nezabudnuteľných zážitkov a krásnych spomienok. Na všetkých sa tešíme v septembri!

Mgr. Mária Holáčiková

                      UF vyrocie 1

Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž mu rád. Slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí. Tieto slová platia v našej škole mnohonásobne viac. Sú zrkadlom pre všetkých nás, kde spolu vytvárame jeden veľký obraz jedinečnosti, spolupatričnosti, radosti, lásky, priateľstiev, úsmevu a čarovných okamihov tak, aby sme mohli spolu v našej škole zažívať chvíle, na ktoré sa nezabúda. Chvíle, ktoré sú  nezmazateľne vryté v mysli, našli si kútik v našich srdciach a často sa k nim vraciame. Škola v nás všetkých zanecháva nezabudnuteľný odkaz. Bez vás by škola nebola tým, čím je dnes, a preto moje veľké ďakujem patrí a vždy bude patriť vám všetkým: deťom, žiakom, pedagógom, odborným zamestnancom, nepedagogickým zamestnancom, rodičom a priateľom. A takto plynie život v našej škole.

Mgr. Anna Ďurajková, riaditeľka školy

image029Pondelok 27.6. bol pre našich štvrtákov skutočne výnimočný. Vydali sme sa na dobrodružnú cestu, ktorá sa začala na železničnej stanici v Bytči. Pre mnohých to bola prvá cesta vlakom v ich živote. Po nástupe do vlaku sme si kúpili u pani sprievodkyne lístky a potom sme si už mohli naplno vychutnať našu spoločnú cestu. Počas hodinovej jazdy do Trenčína sme sa kochali nádhernou prírodou, mestami a všetkým, čo je pre ne charakteristické. Z okna sme videli Považský hrad týčiaci sa vysoko nad nami, krásnu Nosicskú priehradu, gumárne Continentals v Púchove, cementáreň v Ladcoch, majestátne Vršatské bralá, väznicu v Ilave, prekrásny Váh. Ale to bol len začiatok nášho spoločného dobrodružstva.

Na stanici v Trenčíne sme vystúpili a pomalým krokom sme prešli celým mestom, ktoré nám ukázalo svoje krásne zákutia, miesta a budovy ako je Trenčianske múzeum, či Katov dom až sme sa spleťou starodávnych uličiek dostali k nášmu najvyššiemu bodu – Trenčianskemu hradu a slávnej veži Matúša Čáka Trenčianskeho, ktorá sa pre mnohých stala ich životným Everestom J.

Keďže slniečko nám doprialo nielen krásne, ale aj poriadne teplé počasie, zaslúžene sme si vychutnali občerstvenie v podobe pizze a osviežujúcej kofoly, ktorá po tak namáhavom a horúcom dni všetkým  dobre padla.

Unavení, ale spokojní a plní nových zážitkov sme nastúpili do vlaku, ktorý nás šťastlivo a bezpečne zaviezol naspäť domov. Na tieto krásne spoločné  chvíle budeme určite ešte všetci dlho a s láskou spomínať. Dovidenia, milý Trenčín, určite sa ešte vrátime!

Mgr. Poliaková Mária, Bc. Játiová Marta 

image011Dňa 23.6.2022 sa žiaci našej školy vybrali na školský výlet. Cestovali do susedného Trenčianskeho kraja, a síce do jedného z troch najstarších slovenských miest – do Trenčína. Hlavným cieľom výletu bola návšteva rozsiahleho Trenčianskeho hradu, ktorý je dominantou nie len mesta, ale aj celého Stredného Považia. Žiaci mali možnosť prezrieť si túto nádhernú kultúrnu pamiatku spolu so sprievodkyňou, ktorá im porozprávala nie len historické fakty o hrade a jeho panovníkoch, ale aj rôzne zaujímavosti či povesti. Žiaci si pozreli expozície, vzťahujúce sa na dejiny regiónu a samotného hradu. Zvládli aj výstup na Matúšovu vežu, z ktorej je krásny výhľad na celé mesto. No a aký by to bol výlet bez prechádzky po námestí a pochutnaní si na rôznych dobrotách? Po nasýtení svojich chuťových pohárikov, plní pekných zážitkov z príjemného, slnečného dňa, sa žiaci vydali na spiatočnú cestu autobusom domov.

Mgr. Júlia Moravíková

UF vyletŠkolský rok sa končí, vonku slnko, horúčava, v triedach dusno. Ideálny čas vyraziť na školský výlet. Konečne sme mohli zozbierať krásne a úsmevné spomienky, dobrodružné okamihy, či jednoducho príjemné predprázdninové chvíle. Rozpovieme Vám rozprávku, ktorá sa odohrala v Rozprávkovom lese, Nezbudská Lúčka.

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna škola, ktorú navštevovali samé dobré deti. Jedného dňa sa vybrali žiaci veľkým autobusom do rozprávkovej krajiny, kde žili známe rozprávkové postavičky v životnej veľkosti. Nebola to obyčajná krajina, ale krajina plná rozprávok, v ktorej žili Maťko a Kubko, Tri prasiatka, Šípková Ruženka, Ferdo Mravec, Červená Čiapočka...... Krajina bola plná kúziel, kde rozprávkové postavičky nielen spievali, ale aj tancovali. Veruže, každému bolo odrazu nielen do spevu, ale aj do tanca. V krajine nechýbala ani kráľovská hostina s plným stolom dobrôt v krásnej drevenej kolibe. Z neba sa na nás usmievalo slniečko, ktoré nám hlásilo, že každá rozprávka má svoj koniec. Ani sme sa nenazdali, a aj našej rozprávke pomaly zazvonil zvonec. Vyšantení s nezabudnuteľnými zážitkami sme sa vracali s nádejou, že sa o rok opäť prenesieme do sveta rozprávok, kde vždy zvíťazí dobro nad zlom.

Mgr. Mária Holáčiková  

UF ZSJe priam neuveriteľné, ako ten čas letí. Až dnes, keď som sa postavila pred žiakov 3. ročníka PŠ som si uvedomila, že predo mnou už nie sú deti, ale dospelí ľudia. Niektorí žiaci sedia v školských laviciach poslednýkrát. Sú z nich úžasní, veselí a šťastní ľudia. Lásku, ktorú dostávajú dennodenne doma prenášali celé svoje štúdium aj na nás, ich vyučujúcich.  Bolo mi cťou i potešením ich spoznať. Každý jeden je jedinečná osobnosť a to nám ukázali aj pri prezentovaní činností, ktoré počas troch rokov v praktickej škole vykonávali a ktoré si osvojili. Ukázali a opísali svoje práce, ktoré vyrobili počas štúdia a s úsmevom nám spríjemňovali túto dôležitú udalosť v ich živote. Som hrdá a pyšná na to, čo dokázali a verím, že v tom budú pokračovať. Do budúcnosti prajem všetkým len to najlepšie. Nech ste zdraví a šťastní, nech sa vám vo všetkom darí, nech ste úspešní a spokojní sami so sebou, pretože to je to najdôležitejšie. 

Mgr. Ivana Janošíková

UF SH......,, A ide sa športovať!!!“ Oznámila som to svojim žiakom s úsmevom a radosťou na tvári. Veľmi sa potešili a už sa nevedeli dočkať, kedy docestujeme do Púchova za novými kamarátmi trošku si zašportovať. Čakalo na nás 10 zaujímavých pohybových stanovíšť a za odmenu každý jeden športovec dostal pečiatku. Na jednom stanovišti športovci preskakovali prekážky, na ďalšom prešli stanovený  úsek po tráve s fúrikom, jazdili na kolobežke slalom a hádzali na cieľ. Niektoré úlohy boli náročnejšie, iné zvládli bez pomoci. Keď športovci nazbierali všetky pečiatky, dostali diplom na pamiatku a tiež balíček, v ktorom sa ukrývali nielen dobroty do bruška, ale aj maličkosti na pamiatku.  Na záver nás čakalo skvelé prekvapenie. Mali sme diskotéku na školskom dvore. To bolo niečo pre nás! Vytancovali sme sa dosýta a šťastní, plní nových zážitkov a známostí  sme sa vrátili späť do našej školy v Bytči.

Mgr. Bašová Božena, Mgr. Janošíková Ivana

UF NHZúčastnili sme sa doposiaľ najväčšieho podujatia Špeciálnych olympiád Slovenska. Národné hry sa konali v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici. Nezabudnuteľná atmosféra sa niesla od samotného otvorenia hier 12.6., kde nás prišli podporiť olympijskí víťazi Danka Barteková a Matej Tóth. Pre našich športovcov sa stal dôležitým dňom 13. jún, kedy si zmerali svoje sily so športovcami v atletických disciplínach.  Ivan Stolár bežal 200m a získal bronzovú medailu. Lea Sopóciová si odbehla beh na 400m a umiestnila sa na druhom mieste, bežala aj dievčenskú štafetu 4x100m, kde si spolu s dievčatami vybehali zlato. Naším ďalším úspešným bežcom sa stal aj Mário Rástočný, ktorý si po 800m behu vybojoval bronzovú medailu. Keďže naši športovci majú radi šport, neotáľali ani v druhej disciplíne a vybrali si skok do diaľky. Ich výkony sú excelentné. Ivan Stolár si po svojom skoku odniesol zlatú medailu, Lea trošku zaostala, ale aj ona si odniesla medailu z druhého miesta. Mário Rástočný skočil neuveriteľných 4,48m a za tento skok si odniesol zlatú medailu. Ich radosť z úspechu bola neopísateľná a objatia a slová vďaky, ktorými sa dokážu podeliť s trénerom, sú o to silnejšie. Našim športovcom želám ešte veľa úspechov v športových súťažiach, veľa trpezlivosti pri trénovaní a odvahu pokračovať v tom, čo robia v športe, pretože to robia najlepšie ako vedia.

Mgr. Ivana Janošíková

image020Dňa 08.06.2022 sa v triede prípravného ročníka A konala otvorená hodina pre rodičov žiakov, ktorí navštevujú prípravný ročník. Počas otvorenej hodiny žiaci preukázali vedomostí a zručností, či už z fonematického uvedomovania podľa Eľkonina, ale aj poznatky a osvojené vedomostí z obsahu prebratého učiva prípravného ročníka. V triede počas otvorenej hodiny vládla výborná atmosféra. Chlapci a dievčatá dokázali presvedčiť rodičov, že rok strávený v prípravnom ročníku bola správna voľba pre ich úspešný štart do základných škôl. Rodičia nás odmenili veľkým potleskom a slovami vďačnosti. V galérii nájdete fotky o aktivitách žiakov, s ktorými sme sa podelili s rodičmi.

Mgr. Jana Kačincová

UF 6060 rokov je u človeka vekom múdrosti, bilancovania, skúseností. 60 rokov je aj novým štartom. Štartom do ďalších úspešných desaťročníc. 60 rokov je aj oslavou spojenia minulosti s budúcnosťou, šikovnosti so skúsenosťou i dravosti s pokojom.

60 rokov v  ľudskom živote je čas, počas ktorého z malého dieťaťa vyrastie dospelý človek, ktorý dozreje a ovplýva bohatou škálou životných i profesionálnych skúseností. Človek počas života oslavuje meniny, narodeniny, životné i pracovné jubileá, úspechy, víťazstvá... Život školy sa v mnohom podobá na život človeka. Podobne aj v živote školy sa oslavujú úspechy, víťazstva, ba dokonca aj narodeniny. Dňa 2.6.2022 sme si pripomenuli narodeniny našej školy. A neboli to narodeniny hocijaké, ale výnimočné, veď naša škola oslávila 60 rokov od svojho vzniku.

Oslava v kultúrnom dome bola skutočne veľkolepá. Svojou návštevou nás poctilo mnoho hostí: pani Svetlana Síthová, štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR, pán Dušan Galbavý, riaditeľ Regionálneho úradu školskej správy v Žiline, pán Kamil Rumana, prednosta Okresného úradu v Žiline, vedúci oddelení Regionálneho úradu školskej správy v Žiline, pán Pavol Kubo a pán Jaroslav Hičík, primátor mesta Bytča, pán Miroslav Minárčik, pani Jozefína Šarlayová, za Štátnu školskú inšpekciu v Žiline, pán Leonard Hölbling, riaditeľ občianskeho združenia Dotyky svetla. Nechýbali členovia Rady školy, bývalí zamestnanci, riaditelia škôl a školských zariadení v meste Bytča, rodičia, priatelia a priaznivci školy.

Program bol nádherný, precítený, mal svoj príbeh, mal svoju dušu... Spoločne sme nahliadli do života našej školy, ktorý je neskutočne plný a bohatý. Bohatý na skúsenosti, bohatý na lásku, vzťahy, bohatý na zážitky. Všetci sme jeho jedinečnou a neodmysliteľnou súčasťou. Len spolu vytvárame hodnoty, len spolu tvoríme tú krásnu, neopakovateľnú, nenahraditeľnú a pestrú mozaiku. Sme iní, ale nie horší a napriek všetkým odlišnostiam sme úžasní, krásni a talentovaní. Len spolu vyhrávame športové, výtvarné, tanečné súťaže a špeciálne olympiády. Zapájame sa aj do unifikovaných súťaží a vytvárame plnohodnotné družstvá s intaktnými deťmi. Sme ohnivkami reťaze, ktorá drží spolu a ťahá aj tých najslabších. Lebo  len spolu dokážeme úžasné veci, len spolu dokážeme zázraky.

Drahá naša oslávenkyňa! Milá naša škola! Z úprimného srdca ti želáme veľa, veľa ďalších úspešných rokov. 

Tv Severka - 60. výročie založenia školy

zamestnanci SŠI v Bytči

UF tanecKonečne sme po dvoch rokoch mohli predviesť silu príbehov, ktoré sú ukryté v tanci. Silu emócií, ktorými vyjadrujeme svoje pocity, nálady, myšlienky. Silu umenia, ktoré svojou bezprostrednosťou naše deti ukazujú.

Radosť z tanca, úsmev, nadšenie sme opäť zažili na tanečnej súťaži v Piešťanoch. Kino Fontána po dvoch rokoch ožilo neskutočnými choreografiami, nádhernými kostýmami, kde sa konal už siedmi ročník tanečnej súťaže Tanec bez hraníc. Úžasnú atmosféru svojou prítomnosťou umocnila nielen celebritná porota, ale aj moderátor Telerána Roman Juraško, ktorý sa skvelo zhostil sprevádzaním celého programu. Žiaci súťažili v modernom i ľudovom tanci v kategórii mladších a starších žiakov. V modernom tanci naši mladší žiaci s choreografiou Maľujem srdcom, získali krásne 3. miesto. Bytčianski valasi v podaní mladších žiakov si v ľudovom tanci odniesli bravúrne 1. miesto. Silné emócie, slzy v očiach vo všetkých zanechala choreografia Spolu vieme lietať, ktorú predviedli v modernom tanci starší žiaci. Za svoj výkon získali nielen 1. miesto, ale špeciálnu cenu poroty.

Do poroty zasadli riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch Michaela Žažová, pedagogička tanca na Základnej umeleckej škole v Piešťanoch Miriam Šupenová, primátor mesta Piešťan Mgr. Peter Jančovič, PhD., ale aj obľúbený herec René Štúr a objav roka Matúš „Yael“ Kolárovský. Špeciálny hosť Igor Kmeťo starší, nenechal nikoho sedieť na stoličke a svojím vystúpením roztancoval celé Kino Fontána.

Deti, ktorých chytí sila tanca, sú odrazom niečoho veľkolepého, niečoho, čo je ťažké vyjadriť slovami, ale práve tanec dáva priestor, aby naši žiaci ukázali svoju výnimočnosť, jedinečnosť a dokonalosť. Veríme, že sa nám to podarilo a čarovné okamihy sme si neodniesli len my, ale aj všetci účinkujúci. Ďakujeme Spojenej škole v Piešťanoch za výnimočnú atmosféru a nezabudnuteľné zážitky, ktoré v nás rezonujú dodnes. Dovidenia o rok na Tanci bez hraníc!

Mgr. Mária Holáčiková

europsky sportAni my sme neotáľali a neulievali sa počas Európskeho futbalového týždňa. Naši šiestaci a siedmaci si s radosťou preverili svoje schopnosti a zručnosti s loptou. Niektorým to išlo bez problémov, ďalší sa s tým museli popasovať, ale s pomocou šikovných spolužiakov zvládli pripravenú dráhu všetci. Zábava potom pokračovala na unifikovanom futbalovom turnaji, ktorého sa   zúčastnili tímy z Púchova, Považskej Bystrice a Bytče. Na otvorenie turnaja nás prišla privítať pani riaditeľka Gymnázia v Bytči, Mgr. Slávka Sitarčíková a spolu s ňou všetkých povzbudila a podporila i naša pani riaditeľka, Mgr. Anna  Ďurajková. Turnaj sa konal na umelom trávniku Gymnázia v Bytči. Po celý čas nás sprevádzala dobrá nálada a priateľská atmosféra. Hralo sa 5 proti 5. Tímy boli zložené z troch športovcov /žiaci ŠŠ/ a dvoch partnerov/žiaci ZŠ a gymnázia/. Odohralo sa 6 napínavých zápasov. Každý jeden tím sa stal víťazom a medailu si odniesol každý jeden hráč. Považská Bystrica si vybojovala bronzovú medailu. Tím Púchova odišiel s krásnou, striebornou medailou a domáci tím z Bytče si odniesol zlatú medailu.  Povzbudzovať prišli aj žiaci gymnázia a žiaci Spojenej školy internátnej v Bytči. ĎAKUJEME našim štedrým sponzorom: Radoslavovi Papánkovi, spoločnosti WIN s.r.o. a VITAR Slovakia spol.s.r.o., ktorí nám ochotne pomohli k tomu, aby žiaci dodržiavali pitný režim počas turnaja a mohli sa občerstviť.

Mgr. Ivana Jánošíková

UF 4 bojDňa 24. 05 .2022 sa v Púchove konala oblastná súťaž špeciálnych olympiád žiakov a žiačok v atletickom štvorboji. Žiaci z ôsmich špeciálnych škôl si pomerali sily v štyroch disciplínach: 60m beh, hod kriketovou loptičkou/starší - hod granátom, skok do diaľky z miesta a beh na 200m. Našu školu reprezentovali šikovní atléti: Kotlár Erik, 3. ročník, Holešová Nikola, 4. ročník, Minárik Peter, 5. ročník, Martinková Vanesa, 6. ročník, Štruml Branislav, 6. ročník a Motl Filip, 7. ročník. Gratulujeme všetkým žiakom, ktorí predviedli skutočne výborné športové výkony. Nikolka Holešová sa umiestnila na krásnom prvom mieste a ako jediná získala plný počet bodov vo všetkých disciplínach, za čo si prebrala odmenu, ktorou bolo ocenenie najlepšej atlétky súťaže. Víťazke srdečne blahoželáme a prajeme jej i ostatným ešte veľa úspechov v ďalších športových súťažiach. Naše veľké ďakujem patrí spoločnosti WIN,s.r.o. - NUTREND, ktorá darovala našim žiakov fľaše na vodu.  Deti takto dodržiavali pitný režim, ktorý je počas športovania veľmi dôležitý.

Mgr. Valéria Kuceljová, Mgr. Ivana Janošíková

UF kiaV tomto duchu sa niesol beh, ktorý 14. 05. 2022 odštartovala nadácia Kia Slovakia. Mohol sa zapojiť každý, kto mal čas a chuť si zašportovať. Bežalo sa okolo Vodného diela v Žiline a trate merali 8,3 km a 1 km. Podporiť túto skvelú myšlienku prišlo veľa amatérskych i profi bežcov. Aj Spojená škola internátna tam mala svojich šikovných športovcov. Každý z nás si odbehol úsek, ktorý bez problémov zvládol. Juraj Ďuraj, Mário Rástočný a p. učiteľka Janošíková  odbehli 8,3 km za necelých 53 minút. Úžasná podpora prišla zo strany rodiny našej žiačky, Viktorky Slaziníkovej, z Praktickej školy. Spoločne s ňou si prišiel zabehnúť v krásnom počasí jej brat Janko s rodinou. Neboli jediní, ktorí svojou prítomnosťou podporili túto skvelú akciu. Všetkým zúčastneným bežcom ďakujem a želám ešte veľa úspešných bežeckých kilometrov.

Mgr. Ivana Janošíková

UF zdravie10. 5. 2022 bol v kalendári deň zdravia a my sme si tento deň v našej škole pripomenuli aktívnym pohybom. Už ráno sa zdalo, že nám počasie nedovolí sa zdržiavať vonku, no napokon sa umúdrilo a dovolilo všetkým deťom spestriť si tento deň pohybom.

Pre deti bola pripravená na školskom ihrisku dráha, ktorá preverila ich pohybové schopnosti a zručnosti. Vyskúšali si skákať ako žabky, prejsť po hrubom lane a popreskakovali všetky prekážky od nízkych, až po tie najvyššie. Potom si žiaci precvičili svoje schopnosti v hádzaní na cieľ, odbehli si krátky slalom a následne sa snažili dať gól do bránky. Ťažká bola predposledná prekážka, kde bolo ich úlohou golfovou palicou dostať loptičku k cieľu a podliezť poslednú prekážku. Tí, ktorí mali záujem si dráhu zopakovali aj sami, bez pomoci našich šikovných pani učiteliek a pani asistentiek. O úspešnom zdolávaní prekážkovej dráhy sa môžete presvedčiť na vlastné oči, našej fotogalérii.

Chcem sa poďakovať všetkým učiteľom a asistentkám za ich podporu a pomoc deťom pri zdolávaní prekážok. Vďaka vám všetkým mali deti radosť z pohybu a urobili niečo pre svoje zdravie.

Mgr. Ivana Janošíková